Víkendový seminář HUDEBNÍ HRY PRO DOSPĚLÉ

Pátek 31.1. - Neděle 2.2.2020
Statek zvaný U Syyyrovů, okr. Chrudim

Proč dělám zážitkový seminář pro hudebníky?

Před 5-ti lety jsem vytvořil knihu kreativních sebepoznávacích cvičení a technik s hudebním nástrojem - Hudební hry, která vychází z mých osobních zkušeností. Začal jsem školit pedagogy ZUŠ, aby se naučili Hudební hry používat při výuce dětí. Během těchto školení si pedagogové mají možnost hry sami vyzkoušet. Zjistil jsem však, že se i pedagogové často potýkají se stejnými problémy jako žáci, a jako jsem se potýkal kdysi i já.

Prošel jsem dlouhou hudební cestou od nenávidění houslí až k jejich milování. Kdysi jsem radost z hraní jen předstíral. Usmíval se, když jsem byl plný strachů, hrál suveréna a přitom se mi klepaly kolena. Housle jsem vzal do rukou jen, když jsem cítil tlak před vystoupením, na kterém vždy vyhrála sebekritika, která mi nedovolila mít radost z hraní. Až jsem přestal hrát úplně.

Začal jsem hledat "lék. Prošel osobním rozvojem, který jsem postupně zapojoval do mého hraní. Vymýšlel jsem nejrůznější cvičení a hry, kde jsem poznával a objevoval skryté části sebe sama.

Tento kreativní soubor her a cvičení jsem nazval Hudební hry. Dnes si, právě i díky nim při hraní, dovoluji být sám sebou. Naučil jsem se pracovat se strachy a přestal se bát chyb. Moje komunikace s publikem je nyní autentická a pravdivá. Vystoupení si naplno užívám.

Rád bych vám tuto cestu ukázal:

Jak poznat sám sebe skrze hudební nástroj.

Jaké to je, když se nebojíme chyb.

Jaké to je, když si hraní užíváme.

Jaké to je nebát se při hraní projevit své pocity.

Prostě...jak hrát beze strachů.


Je to pokora k hudbě, odvaha byt sám sebou a žít život pokojného hudebního bojovníka.