Moje filozofie

Kdo jsem a proč jsem sestavil Hudební hry

Cyril Kubiš
Cyril Kubiš
Cyril Kubiš
Cyril Kubiš

Hudba se stala mojí celoživotní cestou, po které jsem šel nejen jako interpret (houslista), ale i jako muzikolog, dirigent, pedagog, skladatel a organizátor hudebního života. Až problémy, které mi znemožňovaly hudbu realizovat, mě přivedly k hledání hlubší kvality života a meditacím. Získal jsme poznání, které se projevilo nejenom v novém pohledu na svět hudby a rozvoji hudebníka, ale celkově v mém vlastním životě. Nabyté zkušenosti jsem zachytil v Hudebních hrách, aplikaci Neutee a také v hudbě na svých CD. Jako průvodce hudebníkovou duší předávám poznání dál na hudebních školách, kurzech a festivalech. Přednáším o trémě, improvizaci, správném cvičení a také o tom, jak se postavit k poslání hudebníka v dnešní době. V současnosti vyučuje hudební výchovu a nástrojovou prax v základní škole Ježek bez klece v Brně.


Kdysi jsem radost z hraní jen předstíral. Usmíval se, když jsem byl plný strachů, hrál suveréna a přitom se mi klepaly kolena. Housle jsem vzal do rukou jen, když jsem cítil tlak před vystoupením, na kterém vždy vyhrála sebekritika, která mi nedovolila mít radost z hraní. Až jsem přestal hrát úplně.

Dnes si, právě i díky Hudebním hrám, dovoluji být při hraní sám sebou. Naučil jsem se pracovat se strachy a přestal se bát chyb. Moje komunikace s publikem je nyní autentická a pravdivá. Vystoupení si naplno užívám.


Napište mi