NOUTEE

Přihlašování a registrace do Noutee


 • Chcete udělat hudební nauku pro děti přitažlivější?
 • Snažíte se docílit toho, aby si vaši žáci opakovali učivo i doma?
 • Neustálé opakování probrané látky vás zatěžuje?
 • Hodilo by se vám učení not v daném klíči (houslový/basový) podle nástroje žáka?
 • Máte Boomwakers, ale je náročné stále shánět noty písniček v jejich barvách?
 • Chcete mít všechny vaše noty hned po ruce a mít možnost je transponovat a dělat s nimi další zajímavé hry?
 • Máte ve škole interaktivní tabuli/tablety a chtěli by jste ji používat na vyučování hudby?

Zjistili jsme, že děti častokrát vnímají hudební nauku jako něco zbytečného a nepotřebného. Položili jsme si otázku, je nutné aby to tak bylo? Dá se něčím přispět ke změně?

Co Noutee umí...


Noutee a hudební nauka

 • Úkoly z hudební nauky jsou přesně podle ročníku žáka a RVP
 • Procvičování učební látky hravým způsobem
 • Úkoly jsou tvořeny tak, aby u žáka převládal pocit vítězství (učivo mu jde a je jednoduché)
 • Klíč pro úkoly a noty se volí podle hudebního nástroje
 • Snadná kontrola plnění domácích úkolů
 • Použití na interaktivní tabuli
 • Jednoduchý přehled bodů v rámci třídy, ročníku, školy

Noutee a práce s notami

 • Knihovna v aplikaci obsahuje množství lidových a moderních písniček, noty ze známých děl klasické hudby, všechny stupnice, rytmické cvičení, noty na improvizaci...
 • Všechny noty se dají transponovat, zabarvit podle barev Boomwakers, napsat názvy not nebo změnit klíč. K notám je možné použít i hravé funkce: hry s notami, vymazání taktových čar, učení zpaměti...
 • Do aplikace se dají jednoduše přidávat další noty z Musescore, Sibelius, Finale
 • Stahovaní not z internetu 
 • Sdílení not s vybranými žáky nebo celou školou

Noutee je multiplatformní

používejte Noutee na všech zařízeních

Váš účet na Noutee

Účet máte dostupný na všech vašich zařízeních. Stačí se jenom přihlásit a vše je automaticky synchronizováno.

Používejte co vám vyhovuje 

Aplikaci si můžete instalovat na vaše PC, interaktivní tabuli, mobil nebo tablet. Podporujeme Windows, Android i Apple.

Máme pro vás dvě jazykové mutace

Noutee je dostupné kromě češtiny také ve slovenštině. Vše se nastavuje automaticky.

Víme, že používání Noutee nemusí být pro vás úplně jednoduché. Máme připravené školení, kde vás s aplikací seznámíme a společně si ji vyzkoušíme.

V čem vám Noutee pomůže

Moderní hudební nauka

Učení se hudební nauky skrze mobilní aplikaci je pro děti v dnešní době atraktivní. Úkoly, které doma dělají, tak nevnímají jako učení se, ale více jako hraní si. Aplikace jim pomáhá vytvářet pozitivní vztah k hudební nauce.

Hodina nemusí být o opakování

Při používání aplikace Noutee již není tolik potřebné opakovat probranou látku na vyučovaní. Čas, který vám zůstane, můžete využít ke společnému hraní si a muzicírování. 

Přehled, kdo jak pracuje, máte vždy po ruce

Chcete zjistit, jak žáci pracují s aplikací a plní úkoly? Kdykoliv to můžete v mobilu nebo na počítači zjistit. Také máte možnost se společně s dětmi podívat na graf, kolik má kdo bodů.

Písničky které jsou dětem blízké

Aplikace používá k učení se teoretických vědomostí hlavně lidové písničky.

Nové hry na interaktivní tabuli

Noutee se výborně hodí k použití na interaktivní tabuli. Stačí si jenom aplikaci nainstalovat na váš počítač propojený s tabulí.

Máte vše pod kontrolou

Aplikace se výborně hodí i pro žáky, kteří nechodí na hodiny HN. Jejich rozvoj skrze aplikaci můžete jednoduše kontrolovat a komunikovat s nimi.


Bohatá zásoba not ihned k dispozici

Aplikace obsahuje více jak 150 českých a slovenských lidových písní, všechny durové a mollové stupnice, na kterých můžete procvičovat hudební nauku. Žák si je může také zahrát s doprovodem doma na svůj hudební nástroj.

Nekažte si vzájemné vztahy

Na chyby, které v procesu učení se dítě dělá, je upozorňuje aplikace a ne vy. Vaše vztahy pak nemusí být negativně ovlivněné kritikou a hodnocením.

Proč jsme Noutee vytvořili

Dlouho jsme se zamýšleli, jak spojit hraní si s hudbou s učením se/ cvičením. Kromě Hudebních her a pracovních sešitů (Receptář nápadů) jsme vytvořili i nástroj v podobě mobilní aplikace Noutee. 

Ta pomáhá dítěti s učením se nejen teoretických vědomosti do hudební nauky, ale také spojuje hraní si a cvičení na hudební nástroj.

Naším záměrem není nahradit sešity a noty, ale rozšířit je do interaktivní podoby a tím vtáhnout dítě do delšího cvičení/učení se. 

Tak, jak se postupně noříme hlouběji do této problematiky, upravujeme i aplikaci, aby děti více bavila a učitelům přinášela stále větší pomoc. Je to neustálý proces o zlepšování a opravování. Ale upřímně nás baví a děláme jej rádi.

Vyzkoušejte si Noutee

Pro školy

Máme pro vás několik verzí aplikace Noutee.

Pro učitele

Učitelská verze aplikace Noutee PRO+ za 150,-Kč je ZDARMA. Stačí se registrovat a můžete aplikaci používat.

Pro žáky

Už si nemusíte kvůli Noutee kupovat naše sešity. Aplikace se dá zakoupit i samostatně.

Zorientujte se ve verzích

Noutee Basic

Aplikace obsahuje úkoly pro hudební nauku 1.- 5.ročník. Předchozí ročníky na opakování má žák vždy k dispozici. Houslový nebo basový klíč se nastavuje podle zvoleného nástroje.

Noutee PRO

Aplikace obsahuje kromě úkolů pro hudební nauku také knihovnu s notami.

Další funkce: přehrávání not, hry s notami, názvy not, transpozice, změna klíče, učení se zpaměti, přidávání not, metronom...

Knihovna obsahuje kromě lidových a umělých písní s doprovodem také noty z klasické hudby. Noutee PRO+

Aplikace obsahuje navíc:

 • přidávání not z internetu (MuseScore)
 • kontrola a správa bodů žáků
 • zadávání not na cvičení pro žáky
 • sdílený cloud pro vaši školu
 • Hudební hry 2 pro HN

Video návody

Potřebujete ještě něco vědět?

Chtěli byste používat Noutee, ale škola na to nemá peníze?

Snažíme se výuku hudby podporovat, a tak učitel může používat aplikace Noutee zdarma. Stačí si ji stáhnout a zaregistrovat se. Žáci dostanou aplikace zdarma při zakoupení žákovských sešitů Receptář nápadů.

Nemám zkušenosti z používaní mobilních aplikací, je to i pro mě?

Mobilní aplikace Noutee je doplněk k žákovskému sešitu Receptář nápadů a podporuje samostatnou práci žáků doma. Pokud nemáte vztah k elektronice, nemusíte s aplikací dělat vůbec nic. Žáci se do ní přihlásí sami a mohou si s ní hrát. Pokud byste se po čase rozhodli s aplikací seznámit, můžete k tomu využít akreditované školení, stačí nás jen kontaktovat.

Je možné se do aplikace přihlásit z více zařízeních?

Ano. Není problém mít aplikaci na stolním počítači a také například na mobilním telefonu. Stačí zadat vaše přihlašovací údaje, být online a účet se vám načte.

Jak si přidám do aplikace noty?

Tento úkon je možný jenom na stolním počítači. Pokud máte vlastní noty z programů Sibelius, Finale nebo MuseScore, můžete si je snadno do Noutee nahrát. Noutee plně podporuje světový standard MusicXML, který všechny tyto programy umí exportovat (xml., mxl., mscx., mscz.) Podrobný návod najdete na tomto videu. 

Pokud používáte pro vkládáni not do aplikace program Musescore, tak prosím mějte na vědomí, že naše aplikace není momentálně kompatibilní s jeho novou verzi Musescore 3. Pokud ji používáte, je potřebné noty exportovat (vyvést) a uložit ve formátu .mxl., a až pak vložit do aplikace. Noty je možné vkládat ze starší verze Musescore 2 bez exportu. 

Může se vícero žáků přihlásit do aplikace z jednoho účtu současně?

Teoreticky je to možné, ale nedoporučujeme to. Aplikace nezvládne synchronizaci bodů na stejném učtu z vícero zařízení současně. Taky může nastat její nepředvídané chování.

Dá se Noutee používat na interaktivní tabuli?

Určitě, doporučili by jsme vám to. Je to velmi jednoduché. Stáhnete si aplikaci pro váš počítač (instalační balíček pro Windows), nainstalujete ji a zaregistrujete se (registrace je zdarma). Pak už stačí jen mít počítač propojený s tabulí a Noutee je možné hned používat.

Můžu kontrolovat žáky, jak pracují s Noutee?

Tuto funkci připravujeme dostupnou na září 2020. Budete mít možnost se podívat na jednotlivého žáka nebo na svoji třídu, jak pracují a kolik bodů mají. Podrobně vás s touto funkcí seznámíme v září na připravovaném videu.

Jak získají žáci přihlašovací údaje, když mají koupený sešit?

Pokud má škola zakoupené sešity skrze náš e-shop, do aplikace se nově registruje žák již sám. To znamená, že si stáhne aplikaci do svého zařízení, zaregistruje se, vybere správnou ZUŠ a je to. Aplikaci může používat 12 měsíců. Pokud si sešit koupil sám (mimo náš e-shop) má přihlašovací údaje napsané v sešitě.

Je možné zakoupit aplikaci i bez sešitu?

Od září 2020 již bude možné si zakoupit aplikaci bez sešitu. Bude dostupných několik možností. Informace najdete na našich stránkách nebo v e-shopu.

Dá se aplikace používat i bez připojení na internet?

Ano. Noutee je navržené tak, že je aplikace možné používat i offline (bez připojení na internet), kromě prvního přihlášení. Pokud aplikaci takto používáte, je dobré jednou za čas ji používat také online, aby poslala na server body, nebo aby se učitel mohl podívat na práci svých žáků.


Nemůžu se přihlásit do aplikace, co dělám špatně?

Důvodů může být několik:

1. Neumím se do aplikace přihlásit/registrovat.

Při prvním přihlášení s novým zařízením je nutné být online. Aplikace totiž ověřuje vaši identitu a z internetu stahuje další údaje.

2. Tlačítko přihlásit se nereaguje.

Někdy se aplikace při přihlašovaní zasekne, a i když stlačíte tlačítko přihlásit se, nic se nestane. V tom případě je nutné aplikaci vypnou/zapnout a opětovně se přihlásit.

3. Kolečko přihlašovaní se stále točí, ale aplikace se nepřihlásí.

V tomto případě je vytížený server, nebo vaše internetové připojení. Je nutné chvíli počkat nebo akci zopakovat. Pokud se vám to stává často, zkuste pracovat s Noutee bez připojení na internet. Aplikace funguje stejně.

4. Aplikace se mi po otevření vypne.

Pokud máte tento problém, napište nám na mail info@noutee.cz jaké zařízení používáte, a kterou verzi operačního programu v něm máte. Je možné, že aplikace nepodporuje některá starší zařízení.

5. Nejde mi Noutee nainstalovat na Windows.

Windows používá dva systémy svého programu, a to 32 bitový a 64 bitový. Novější počítače fungují na 64 bitovém systému a starší na 32. Pokud jste si nainstalovali špatnou verzi, je nutné ji odinstalovat a stáhnout si druhou. Obě verze jsou na www.noutee.cz.