Cyril Kubiš

Hudebník, lektor, hudební teoretik, dirigent a vyznavač alternativní metody přístupu k cestě životem. Sám sebe nazývá "pokojným hudebním bojovníkem". Dlouhou dobu hledal jak jiným způsobem přistupovat ke studiu hudby a hře na hudební nástroj. Díky svému hledání poznal rozličné metody, které mohou hudebníkům ukázat, že hraní na jejich nástroj může být pro ně zábava, velké dobrodružství, tvoření a sebevyjádření. Zjistil, jak se otevřít kreativitě, a tak realizoval své hudební nápady. Je autorem knihy Hudební hry 1, která ukazuje nový pohled na vývoj studujícího hudebníka a přináší konkrétní rady, jak se dá jiným způsobem hrát a cvičit na nástroj. Principy z knihy uplatnil také ve vývoji mobilní aplikace via2art, která pomáhá hudebníkům ve cvičení svoji skladby (rytmu, intonaci, not, hudební teorie...).

Vystudoval Konzervatoř (housle a klavír) a Hudební vědy na Filozofické fakultě univerzity Komenského v Bratislavě, kde několik let vyučoval nástrojovou praxi. Prostředí školy mu umožňovalo začít využívat k vyučování nové efektivnější metody a tak se od roku 2007 začaly rodit hudební hry.

Jako dirigent vedl orchestry - Košickou filharmonii, Orchestr Bohuslava Martinů, Harmonie, Trnavský komorní orchestr, Viva Musica! a Orchestr mladých.

Byl spoluorganizátor Bratislavských hudebních slavností (BHS), největšího hudebního festivalu na Slovensku, a několik let ředitelem Mezinárodního flamenco festivalu v Bratislavě.

Je členem známé slovenské flamencové skupiny Los Remedios, se kterou nahrál dvě alba Vendaval a Cardamon. Byl spoluautorem několika celovečerních představení Carmen, Sangre flamenca, Los Characteres, Don Quijote podle Sancha, s nimiž účinkoval v mnohých českých a slovenských divadlech. Jako hudebník procestoval celou Evropu a velkou část Asie.

Kromě studia hudby prošel několika prožitkovými semináři, díky kterým více porozuměl lidské duši. Poznal umění meditace, práci s energií a kreativitou.

Pravidelně účinkuje se hudebníkem Petrom Makenom (USA). Koncertoval v meditačních centrech v Německu a Švýcarsku, v Petrohradě (Rusko) a v Osho meditačním centru v Puně (Indie).

Jako průvodce hudebníkovou duší předáv poznání dál na hudebních školách, kurzech a festivalech. Přednáší o trémě, improvizaci, správném cvičení a také o tom, jak se postavit k poslání hudebníka v dnešní době. V současnosti vyučuje hudební výchovu a nástrojovou prax v základní škole Ježek bez klece v Brně.

Vydal dvě CD: Secrets of water a Al alba.