OBJEV SVOU HUDEBNÍ SVOBODU A SEBEDŮVĚRU

Hudební kruh III se závěrečným performance pro odvážné hudebníky.

víkend 2. a 3. listopad 2024, Praha

 • Slýcháš od hudebníků narážky na své hraní, které ti podrývají sebevědomí a oslabují tvůj výkon?
 • Chtěl by si zažít novou formu vystoupení kde se stírají hranice mezi publikem a účinkujícími

 • Trápíš se před vystoupením pochybnostmi a obavami z toho, jak to zvládneš, a jestli zase neuděláš zbytečné chyby?

 • Bojíš se improvizovat protože ti to nejde a nevíš, co máš hrát?

 • Cítíš, že tě ve tvém hudebním vyjádření něco brzdí, a chceš tyto překážky překonat?

Jsi tady správně, Hudební kruh je pro tebe. 

"Být hudebníkem je nádherné poslání, které přináší nejen radost, ale i množství úskalí, jako jsou tréma a strach ze selhání… Můžeš se pokusit tyto problémy ignorovat a zakrýt je technickou dokonalostí, ale riskuješ tím, že tvé výkony budou působit povrchně a bez emocí."

MOŽNÁ SE I TY NĚKDY SETKÁVÁŠ:

 • s pocitem, kdy tě nebaví neustálé cvičení společně s otázkou, proč se vlastně dál rozvíjet

 • s tím, že se ani při intenzivní přípravě nedokážeš zbavit pocitu, že nejsi ještě dost dobrý

 • se strachem a pochybnostmi, jestli na vystoupení zase neuděláš zbytečné chyby

 • s nepříjemnými pocity ve společnosti hudebníků, kteří nejsou upřímní

 • s myšlenkami na to, co si o tobě myslí ostatní kolegové nebo spolužáci

 • s přesvědčením, že jiní jsou talentovanější, mají lepší techniku a projev 

 • s názorem, že improvizace a hudební tvoření není pro tebe, protože tvoje technika a hudební znalosti nejsou dostatečné

Připravuji pro tebe zajímavý druh akce, která ti pomůže objevit vlastní hudební originalitu a umožní tvému talentu zářit.

Je krásné sledovat hudebníka, jenž si naplno vychutnává své hraní, beze stopy trémy či obav z chyb. Hudba, kterou tvoří není jen výsledek techniky či cvičení, ale odrazem jeho vnitřního světa a důvěře v sebe sama. 

Jeho hudební cesta, plná výzev a překážek, ho dovedla k místu, kde hra na nástroj není jen koníčkem nebo prací, ale skutečným životním posláním. Každá hodina cvičení, každý moment pochyb a nejistoty, mu teď najednou dávají smysl. Přináší mu hluboký pocit uspokojení a radost, kterou může sdílet s ostatními.

Tato cesta je otevřená i pro tebe. Nemusí to být jenom vize, ale může se stát i tvou realitou.

MÁŠ ODVAHU VYDAT SE NA CESTU OBJEVOVÁNÍ?

Přidej se k nám na nevšední víkendový zážitek, který je více než jen hudebním workshopem - je to cesta pokojného hudebního "bojovníka", kde se lidé navzájem v kruhu podporují, kde není třeba nikomu dokazovat, že jsi dobrý, a kde nemusíš mít strach udělat chybu.

S ČÍM SE SETKÁŠ BĚHEM NAŠEHO SETKÁNÍ V KRUHU?

Autentický projev

Budeme společně objevovatjak najít harmonii mezi technickou zručností a autentickým emočním projevem tak, aby tvá hudba ožila a dotkla se srdcí posluchačů.

Radost z improvizace

Pochopíš principy jednoduché improvizace, založené na autentickém projevu, nikoli na snaze upoutat pozornost svojí hudební exhibicí. Pomůže ti to otevřít se novým možnostem hudebního projevu a tím si najít svůj jedinečný hudební jazyk.

Uvolňovací techniky s tělem a psychikou

Naučíš se osvědčené uvolňovací a relaxační techniky, které pomáhají efektivně bojovat s napětím a strachem.

Společné muzicírování

Společně vytvoříme jedinečné hudební seskupení a objevíš, že je možné hrát spolu i bez not, bavit se hudbou a užívat si ji. Nemusíš kvůli tomu nic cvičit, vše co potřebuješ vědět, už umíš

Hraní bez strachu z chyb

Vyzkoušíš si, jaké to je, záměrně udělat chybu na pódiu, a namísto sebekritiky ji vnímat jako příležitost k růstu a posílení svých mentálních schopností. Hurá chyba!!!

Hraní a improvizovaní s pocitem bezpečí

Poznáš, jaký je to pocit být ponořen v hudbě, ve stavu FLOW, kdy negativní soudy tvého vnitřního kritika mizí, a ty se cítíš bezpečně a uvolněně.

Kreativita a seberozvoj

Seznámíš se s technikami Hudebních her, které ti pomohou v růstu, posílí tvou kreativitu a zvýší ti sebedůvěru v hraní. Můžeš je dál používat pro sebe nebo pro své žáky.

KDO TĚ VÍKENDEM PROVEDE?

Mgr.Cyril Kubiš, PhD

trémou a strachem jsem se potýkal nejen jako profesionální hudebník se svými houslemi, ale také s dirigentskou hůlkou nebo na veřejných prezentacích. Nebyl jsem ochoten se s tím smířit a říct si, že tréma a strachy z chyb jsou normální a postihují každého z nás. Začal jsem v této oblasti pátrat a hledat různé způsoby práce nejen s nástrojem, ale také bez něj. To mě přivedlo k poznání, jak být na pódiu autentický a bez strachů. Tuto cestu již více než 10 let předávám dál na svých školeních pro ZUŠ, workshopech pro veřejnost, v publikacích…

Hrát na nástroj neznamená pouze interpretovat skladby jiných, ale také se vydat na cestu objevování vlastních melodií.

Alice Nováková

Během mé životní poutě mě kroky zavedly do meditačního a seberozvojového centra. V jeho klidném prostředí jsem začala rozplétat tajemství uvolňování mysli i těla, zpracování stresu a uvolnění kreativity skrze arteterapii. Díky tomuto hlubokému ponoření do světa sebepoznání jsem objevila jedinečné fungující techniky. Hluboko v každém z nás je nekonečný zdroj kreativity. Jeho objevení je nádherné a osvobozující. S láskou a otevřeným srdcem jsem zde, abych tě podpořila, inspirovala a provedla.

 
Kreativní vyjádření je cestou, jak se spojit se sebou a prohloubit vnitřní pohodu a radost.

Ohlédnutí se za 1. hudebním kruhem

"Hudební kruh byl pro mě nevídaný, ale dlouho poptávaný zážitek. Nevídanost spočívala v lidském rozměru, jímž byl celý víkend nesen. Hudba jako by byla až na druhém místě. Na prvním byla lidská otevřenost, vstřícnost a upřímnost. Laskavé prostředí, v němž jsme se s účastníky mohli potkat a spatřit i ve svých slabostech, nejistotách a obavách. Taková hudba pak byla opravdu ovocem - jíž nesl strom sdílejícího společenství. Zároveň jsem se učil - jak dát projevit hudbě ve mně - a zároveň jsem byl i léčen. Při studiích na konzervatoři jsem byl od povídání zrazován jako od něčeho nadbytečného. Hraj, hraj, hraj! Jenže jak má člověk hrát, když je jako bytost něčím svírán? Na Kruhu se mi moc líbilo, že než jsme vzali nástroje do rukou a do úst, byl prostor na to poznat sebe, svoji hudebnost i tím uvnitř, čím je utvářena i poznamenána. Byl prostor sdělit se a byla chuť naslouchat. Celý ten čas mě vedl na dřeň mně samému. I když jsme se seznamovali s určitými koncepty i technikami, o ně nešlo. Vždycky byl prostor na reflexi a zvědomění prožitku toho, co se právě dělo. Hudba, jež po ten společný čas vznikala, se pro mě podobala více hudbě scénické, výpravné, hudbě melodramatické, hudbě hledající a komunikující než hudbě oslňující, podmanivé a předvádivé. Závěrečné vystoupení pak vůbec nebylo vystoupením, ale opět - společným setkáním. Překračování rozvržení jeviště - hlediště je mj. úžasným lékem proti trémě. Už jen tím, že nevzniká ohnisko pozonosti, ale vnímání hudebního nastávání v prostoru je najednou prolínající se a vespolné." Matěj Hájek

Nestůj sám sobě v cestě za svým hudebním snem.    Žij to, co považuješ za správné.

Otázky a odpovědi

Kolik mě to bude stát?

Tento projekt je nový a tak jej chci podpořit. Platí se jen za provozní náklady 2000,-Kč (tak, aby se akce dala zrealizovat). Pokud budete ubytovaní ve V-RELAX neplatíte nic navíc.

Jsi student a 2000,-Kč je pro tebe teď moc? Vyplň i tak přihlášku a zaškrtni políčko 2000,- Kč je teď pro mě moc. Na základě toho tě zkontaktuji a určitě najdeme řešení. Kde je vůle tam je i cesta :-)

Budu od tebe chtít zálohu 1000,-Kč, tím potvrdíme náš závazek. Já, že ti budu držet místo a ty že s tím budeš počítat. 

Jak je to s ubytováním?

Přespání je zabezpečené v prostorách vily V-RELAX Dolnojirčanská 38, 142 00 Praha 12. Je tam několik místností, kde se může spát, není to HOTEL. K dispozici je - 3x koupelna, matrace, kuchyň s ledničkou, společné prostory na spaní, sauna, možná i vířivka...

Parkování je možné před vilou.

Spacák a osobní hygienu sebou.

Kde a kdy se akce koná

Hudební kruh se koná 2. a 3. 11. v prostorách vily V-Relax Dolnojirčanská 38, Praha 12. Začínáme v sobotu v 9.30 a končíme vystoupením v clubu V-Life – Opletalova 5, Praha 1, pasáž ČTK. Vystoupení začíná v 18 hodin a končí kolem 20.00 

Akce se mi líbí, ale nevyhovuje mi datum. 

Hudebníkům se stává často, že se v jeden termín potká několik akcí. Co můžeš udělat je, vyplnit přihlášku a zaškrtnout políčko Nevyhovuje mi termín akce. Uložím si tak tvé udaje a příště tě o další plánované akci budu s předstihem informovat.

Zvládnu to/mám na to? 

Pokud umíš základní stupnice C,G,D, A, E... základní rytmus a noty máš na to. Tvé obavy jsou zbytečné. Pokud si přesto dál nejsi jistý/á, zavolej mi.

Co je ve zkratce záměrem celé akce?

Budeme pracovat na rozbití zaběhnutých názorů na to, co to znamená být "hudebníkem", jak by měla vypadat "improvizace", a jaký je "správný" přístup ke koncertování a tvoření hudby. Odneseš si nejen cenné hudební zkušenosti, ale i hlubší pochopení svého vlastního uměleckého vyjádření a nástroje, jak tuto esenci přenést do své hudební praxe a vystoupení.

Co si mám vzít sebou?

Budeš potřebovat: hudební nástroj (případně pokud máš i mikrofon), stojan na noty (hlavně na poznámky), pohodlné oblečení, ve kterém budeš moci dělat pohybové techniky.

Pokud budeš spát ve V-RELAX budeš potřebovat spacák a osobní hygienu.

Jak je to s jídlem?

Obědy se budu snažit zabezpečit v prostorech V-RELAX (za dobrovolný příspěvek), snídaně a večeře si řeší každý sám. K dispozici je vybavená kuchyň, kde je možné si něco ohřát, případně uvařit. Restaurace jsou kousek od ubytování.

Zkoušel jsem improvizaci, ale moc mi to nešlo, můžu přijít taky?

Prozradím ti tajemství - tvořit hudbu a improvizovat umí každý hudebník. Všechny tvé obavy jsou zbytečné, ty to umíš už teď. Jenom ještě nevíš jak na to.

Můžu na závěrečné performance pozvat své známé?

Určitě. Vstupenky je možné si zakoupit na místě. Předprodej doplníme.

Mám ještě nezodpovězené otázky

Pokud se potřebuješ ještě na něco zeptat tak tady jsou kontakty na mě:

mobil: +420/773 037 615

email: info@hudebnihry.cz

Buď součástí akce, kde prozkoumáš nejen své strachy, ale odhalíš i tajemství improvizace a naučíš se být sám sebou na pódiu.